Keltoi 1994-2017

stopyVe stopách předků - výstavy, tipy na výlety

  • Stopy předků
  • Akce
  • Výstava Neuvěřitelný svět prvních zemědělců mezi Ohří a Berounkou

Výstava Neuvěřitelný svět prvních zemědělců mezi Ohří a Berounkou

Putovní výstava “Neuvěřitelný svět prvních zemědělců mezi Ohří a Berounkou” představí nejzajímavější nálezy z mladší doby kamenné.

Exponáty jsou ze sbírek Národního muzea, Muzea hlavního města Prahy, Muzea T. G. M Rakovník, Oblastního muzea v Lounech, Středočeského muzea v Roztokách u Prahy a Ústavu archeologické památkové péče středních Čech a seznámí návštěvníky s nejnovějšími objevy a poznatky z celé střední Evropy o těchto nejstarších zemědělcích. Exponáty instalované v mansardě muzea budou doplněny trojrozměrnými modely neolitického osídlení, replikami nástrojů, krátkými filmy, zvukovými efekty, dioramaty aj. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet řemesla prvních zemědělců od štípání nástrojů, po řezání, broušení, ale i spřádání a tkaní v připravené dílně v Petrovcově výstavní síni v době od 16. 4. do 22. 5. 2016.
Výstava bude doplněna kvizy a pracovními listy pro školy. Díky tomu atraktivním způsobem návštěvníkům ukáže, jaký život vedl člověk před více jak 7000 lety.

rakovnik zemedelciw

PLG_CONTENT_SHOWTAGS_TITLE Muzeum Rakovník

Dárci, sponzoři, dobrovolníci

Líbí se vám naše činnost? Děkujeme za každou Vaši podporu. Podívejte se na informace pro sponzory a dárce, jsou zde. Pro dobrovolníky jsou info zde, děkujeme. Seznam dárců. Budete-li chtít přispět, můžete tak učinit na uvedená čísla účtů, děkujeme.

Keltoi je členem

exarc-logocas-logo